15:17

Przyroda na wakacjach

Witam wszystkich czytelników po ponad tygodniowej przerwie. Jak wiecie byłem ostatnio na wakacjach w Holandii i nie miałem w ogóle dostępu do internetu. Pomimo, że wakacje, to czas odpoczynku i lenistwa :) to nawet tam, w Holandii nie brakowało różnych spotkań z przyrodą.
Największa przygoda mnie czekała nad morzem w Hadze, gdzie ująłem młodą mewę srebrzystą pół metra nad moją głową. Jak każdy wie mewy najbardziej lubią morza. Morze Północne w Hadze najbardziej polubiły mewy srebrzyste, które są dosyć duże (ok. 60-70 cm długości) oraz bardzo hałaśliwe. Było zarówno młode jak i "stare" mewy, które całkowicie nie bały się turystów. Najbardziej mi się spodobała sytuacja, w której 2 mewy lecące w odwrotnym kierunku niż wiejący wiatr o mały włos przeleciały swój dystans. W każdej chwili mogły zostać zepchnięte przez wiatr i mogła stać się im krzywda. Zaraz po tym młoda mewa postanowiła sobie polatać. Miałem wówczas telefon i cyknąłem niesamowitą fotkę, którą nazwałem "W drodze do latarni", bo jej celem była niedaleko położona latarnia morska.
Niedaleko od morza widziałem również dwie bernikle białolice, którym zrobiłem fajne zdjęcie.
W Amsterdamie i Hadze, roiło się od gołębi oraz szpaków. Im też zrobiłem zdjęcia, ale dodam je w sobotę, gdy oddadzą mi laptop z naprawy.
Wczoraj, już w Polsce, widziałem wydrę, która na rozwalonej kładce na brzegu stawu kończyła jeść rybę. Widziałem ją dosłownie parę sekund, ale udało mi się zrobić zdjęcie. Zauważyła mnie i uciekła wraz z rybką. W Polsce jest rzadka, więc byłem bardzo zdziwiony, a jednocześnie szczęśliwy przez tą wizytę.
Tego samego dnia widziałem również czaplę białą, ale jej już nie zrobiłem zdjęcia.
Niedaleko miejsca, gdzie mieszkałem w trakcie wakacji był taki pawilon ze zwierzętami, gdzie były kangury, daniele, lamy, owce, a także ptaki m.in. kury czy gęsi.


Do dzisiaj jest pierwsze głosowanie 1/8 finału Plebiscytu na Ulubionego Ptaka Polski. Głosujcie! Wskażcie 4 faworytów!

Zdjęcia:
"W drodze do latarni" - mewa w locie
Wydra nad stawem

Bernikle białolice
Kruk nad morzem

Kawka (słaba jakość)


Grzybienie białe

Kangur

DanieleMłoda mewa srebrzysta

Dorosła mewa srebrzysta

Od lewej: Kawka, Gołąb, Gołąb


11 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Nowa, ale komórka! :)

   Usuń
  2. A jaka jeżeli mogę zapytać?:) Blisko musiały siedzieć te ptaki bo komórka nie ma takiego zbliżenia:) Ja robię komórką zdjęcia motyli i ciem bo aparat nie chce mi ostrzyć na takie maleństwa:) Pozdrawiam:)

   Usuń
  3. Ja mam nokie lumie 720 I na moim blogu możecie znaleźć zdjęcia makro które nim wykonałem. Niektóre są lepsze od zrobionych Nikonem D80 :D

   P.S Fajne zwierza spotkałeś ;]

   Usuń
 2. Kocham ptaki wszystkie.Miłego weekendu życzę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję AGATA AGATUSZKA i nawzajem! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję refleksu :)))) Fajnie, że już jesteś, pozdrawiam :) Uwielbiam mewy.

  OdpowiedzUsuń
 5. zazdroszczę tej wydry - jeszcze nie miałam okazji spotkać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Obserwuję plebiscyt ptaków od samego początku i ciekawie wychodzi. Głos oddany jak zwykle :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. W Holandii nie maja neta? ;-)

  Wydra ekstra!!!

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz!

Copyright © 2014 Świat z mojej perspektywy , Blogger