17:44

Podróże #1: Niderlandzka roślinność oraz pawilon

PRZYPOMINAM, ŻE DO JUTRA DO 15:00 TRWA FINAŁ II PLEBISCYTU NA ULUBIONEGO PTAKA POLSKI!!!

Witam wszystkich czytelników po ponad tygodniowej przerwie spowodowanej rozpoczęciem nowego roku szkolnego i zakończeniem wakacji. Każdy dzień był męczący i dopiero dzisiaj postanowiłem napisać posta o... roślinkach i pawilonie, które widziałem na wakacjach.
W Holandii, czyli tam gdzie byłem na wakacjach jest mnóstwo różnych roślin, krzewów i drzewek. Każde z nich ma swój urok. Postanowiłem się pobawić w "fotografa roślinek" i cyknąłem parę fajnych fotek, m.in. dzikiej róży i innych ciekawych lecz nierozpoznanych krzewów. Są fioletowe, granatowe, bordowe... ale każde ma w sobie to samo piękno.
Niedaleko mojego domku wakacyjnego był pawilon ze zwierzętami. Ostatnio dodałem zdjęcia m.in. kangurów, ale dziś chciałbym też co nieco powiedzieć o lamach, kozach, czy owcach, które w ogóle nie bały się człowieka, podchodziły, a my karmiliśmy je babką rosnącą przy kracie. To były super chwile, które będą do końca życia w mojej pamięci...
A teraz parę zdjęć roślinek i zwierzątek:

Kwiat róży

Alejka

Jarząb

Dereń

Głóg

Dzika róża

Liście miłorzębu

Hortensja

Trzcinowisko

Kózka


Owca

Owca karmiona listkiem babki

Lamy


3 komentarze:

  1. No hejka :) Witaj w domu :D Piękne wspomnienia :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Widzę że nawet miłorzęba ustrzeliłeś. Rzadkie drzewo, relikt i endemit. A do tego hortensja, dzika róża, jarzębina, chyba dereń i głóg, różne gatunki krzewów znalazłeś :) Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Takich wakacji też bym sobie życzyła,wspaniałe okazy,gratulujei podziwiam

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz!

Copyright © 2014 Świat z mojej perspektywy , Blogger