18:20

Wyprawa do ptasiego raju

Jak już informowałem wcześniej, dziś przed południem na TVP2 był film dokumentalny pt. "Wyprawa do ptasiego raju". Jeśli ktoś nie oglądał, to chciałbym bardzo ten film opisać. Tim Laman - fotograf i Ed Scholes, chcą zbadać przebieg godów rodziny Cudowronek i uwiecznić je na nagraniach i zdjęciach. W tym celu wyruszyli na kolejną wyprawę na Nową Gwineę, gdzie żyją te wspaniałe ptaki. Cudowronki, są znane jako rajskie ptaki. Samce w niezwykłe sposoby wabią samice. Pozwoliłem sobie wypisać parę gatunków opisanych w tym filmie:
* Sześciopiór - samiec (czarny z niebiesko-żółtym połyskującym podbródkiem) robi swój taniec godowy w następujący sposób: najpierw się kłoni, później obraca na lewo i prawo, rozkłada swe pióra, przy czym wygląda jak baletnica i zaczyna taniec. Do samicy wysyła sygnał - połyskujący bladoniebieski pasek, na czubku głowy.
* Ozdobnik wspaniały;
* Astrapia;
* Cudowronki: złotogrzbieta, wielka, błękitna, czerwona oraz białopióra.
Było to niezwykłe widowisko, które pokazało jak cudne mogą być tereny niezamieszkałe (wręcz nieodwiedzalne) przez człowieka i jaka tam fauna i flora może występować. :)

1 komentarz:

  1. Oglądałam :D
    Zawsze marzyłam, żeby zobaczyć te wszystkie rajskie ptaki w ich naturalnym środowisku.

    Pozdrawiam i w wolnej chwili zapraszam do siebie :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz!

Copyright © 2014 Świat z mojej perspektywy , Blogger