marca 07, 2022

To już dziewięć lat...

Witam!
Siódmy dzień marca jest dla tego bloga dniem szczególnym, dniem, który zamyka jedno, a otwiera kolejne koło czasu. Dziewięć lat temu, 7 marca 2013 roku, opublikowałem tutaj swój pierwszy wpis i tym samym rozpocząłem podróż po blogosferze, która, może niejednostajnie, ale trwa do dziś.

Jestem typem osoby, która na rocznice zwraca uwagę, lubi je, podchodzi do nich z należytym szacunkiem. Rocznice są bowiem wyjątkowo odpowiednim momentem, by nieco bardziej pochylić się nad tym jaka była przeszłość, jaka teraźniejszość, a jaka przyszłość. Marcowe urodziny mojego bloga też zawsze służą mi za punkt zaczepienia, by postarać się wyciągnąć odpowiednie wnioski z tego, co już się wydarzyło i minęło, i dzięki temu ułożyć sobie w głowie satysfakcjonujący plan do dalszego działania...

Rocznice są także dobrą okazją do składania podziękowań na które nie zawsze jest czas oraz sposobność. Tradycyjnie już dziękuję wszystkim czytelnikom, którzy tu czasem zaglądają, czasem skomentują ten „świat z mojej perspektywy”. Po tych dziewięciu latach wiem jak wspaniałą społecznością jest blogosfera. Jestem wdzięczny, że mogłem stać się jej częścią i kreślić w jej obszarze swoją historię.
Jestem także nieśmiałym miłośnikiem wszelakich liczb oraz statystyk, dlatego chcę także podziękować za prawie ćwierć miliona (!) odwiedzin, za ponad 7000 komentarzy, a także za 288 wpisów, które powstały i zaistniały na blogu.

Po powrocie, takim całkowitym, na zajęcia stacjonarne, które głównie odbywamy na szpitalnych oddziałach, ciężko jest znaleźć w sobie siłę, chęć, ale też czas, by bywać tu często. Kiedyś też pisałem, że aktualna forma moich wpisów nie do końca mi odpowiada, czasem trochę nawet męczy, zwłaszcza gdy dookoła, prócz studenckiej rzeczywistości, nie dzieje się zbyt wiele. Od dłuższego czasu myślę o tym, by wprowadzić tu treści związane z medycyną, kierunkiem lekarskim, czyli czymś, co aktualnie jest mi najbliższe, ale z drugiej strony czuję też, że będąc na trzecim roku nie jestem jeszcze na tyle kompetentną osobą, by tworzyć taki content, który by mnie w pełni satysfakcjonował.
Co przyszłość przyniesie? W jakim kierunku poprowadzę bloga w najbliższej przyszłości? Nie wiem tego zupełnie. Wierzę jednak, że moja dalsza obecność tutaj będzie źródłem dobrych emocji, zarówno dla Was, jak i dla mnie.


Dzisiejszy urodzinowy wpis wykorzystam też do tego, by dać znać, co miałem zrobić już prawie miesiąc temu, ale przez osobiste problemy nie miałem okazji, że wszystkie egzaminy w sesji zimowej zdałem, dzięki czemu w spokoju mogłem zacząć myśleć o kolejnym semestrze. Letnie półrocze zacząłem od bloku z pediatrii, który jak na razie zaskakuje pozytywnie (po dosyć dużym falstarcie w semestrze zimowym).

Na sam koniec jeszcze mały apel ode mnie... Każde słowo, każde zdanie będzie niewystarczające, by jakkolwiek trafnie opisać to co dzieje się w Ukrainie, tak niedaleko nas... Nie bądźmy obojętni na tę sytuację, pomóżmy naszym ukraińskim przyjaciołom, którzy tej pomocy teraz wyjątkowo potrzebują. Włączajmy się do sprawdzonych i pewnych zbiórek pieniędzy oraz najważniejszych rzeczy niezbędnych do ich codziennego funkcjonowania, ale także starajmy się weryfikować wszystkie informacje, które codziennie przepływają w ogromnej ilości, bowiem całkiem spora ich część nie jest prawdziwa, służy do siania dezinformacji oraz paniki, która znacznie ułatwia działanie agresorowi. W miłości wobec bliźniego i bezpieczeństwie tkwi wielka siła.
Слава Україні! 🇺🇦Pozdrawiam Was serdecznie i do napisania! :)

16 komentarzy:

 1. Przede wszystkim wszystkiego dobrego z okazji 9 urodzin. Oby takich rocznic było jeszcze wiele i obyś szczęśliwie dotarł do zakończenie studiów. Powodzenia
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluje rocznicy blogowania, życzę kolejnych pięknych lat , oby nastapil pokój.Pozdraw7am.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje z okazji 9 lat blogowania! Oby nadal prowadzenie bloga sprawiało ci radość, a w jakim kierunku to pójdzie, myślę, że podpowie ci niezawodna intuicja.:) Życzę ci też, by nadal tak dobrze szło ci studiowanie. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję 9 rocznicy blogowania i życzę Ci jeszcze wielu takich rocznic, a także abyś szczęśliwie dotarł do końca studiów.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy blogowania:)))mnóstwo fajnych wpisów życzę i powodzenia we wszystkich Twoich przedsięwzięciach:)))Pozdrawiam serdecznie:)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszyskiego dobrego Maksiu 🙂
  Życzę Ci abyś osiągnął swój cel ❤
  uroczo wyglądasz w tym okienku 😊
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Maksiu, serdecznie Ci gratuluję rocznicy blogowania i życzę spełnienia wszystkich planów i marzeń.

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję rocznicy :) U mnie też chyba w tym roku będzie dziewiąta :) Życzę wszystkiego dobrego i spełnienia w każdej sferze życia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję rocznicy blogowania !!! Z tej okazji życzę dalszego rozwoju osobistego i wielu kolejnych rocznic bloga ! Wszystkiego dobrego !

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratulacje... 9 lat to sporo czasu... My dzisiaj świętujemy 7 urodzinki bloga, które przypadają na kwiecień... Ale to że względu na święta wielkanocne... Niech się dzieje magia.

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratuluję tylu lat w blogowym świecie i życzę kolejnych. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Och Maks, to razem blogujemy przez 9 lat! To długi okres. Ja z konieczności odpoczywałam dość długo, ale już wróciłam. Ty natomiast cały czas pisałeś. Cieszę się, że Cię poznałam. Młodego człowieka pełnego pasji! Tak trzymaj.
  Życzę dalszych lat blogowania i szczęścia w życiu. Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Moje gratulacje. Życzę Ci dalszych lat owocnego blogowania i wszystkiego, co najlepsze w życiu osobistym. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 14. Prawie razem zaczęliśmy przygodę z blogiem. Gratuluję rocznicy i życzę jeszcze wielu dalszych rocznic . Nie zniknij z blogosfery , bo fajnie piszesz . Super zdjęcie w oknie. Pozdrawiam wiosennie 🌷🌷🌷🌷🌷

  OdpowiedzUsuń
 15. Gratuluję zdanych egzaminów. Dziewięć lat blogowania to bardzo dużo i tego też Ci z całego serca gratuluję.
  Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 16. życzę dalszych lat w zdrowiu i szczęściu

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz!