10:22

Ptaki na flagach państw 1

Nie od dziś wiemy, że ptaki są nieodłącznym elementem wielu flag państw na całym świecie. Dzisiaj, chciałbym Wam pokazać najciekawsze flagi, na których umieszczone są ptaki.


-------- UGANDA --------

Uganda, to niewielkie państwo położone w sercu Afryki. Flaga tego państwa jest czarno-żółto-czerwona. Na samym środku owej flagi w białym okręgu widnieje KORONNIK SZARY. Jest on symbolem Ugandy, ze względu na jego dostojność i szlachetność.

Flaga Ugandy


Koronnik Szary


-------- EKWADOR --------

Ekwador, to państwo leżące na równiku w Ameryce Płd. Flaga tego państwa jest żółto-niebiesko-czerwona. Na fladze tej widnieje KONDOR WIELKI - jeden z największych ptaków, które umieją latać. Zamieszkuje on wysokogórskie tereny Andów. Występuje również w Ekwadorze. Ze względu na jego wielkość, został umieszczony na fladze.

Flaga Ekwadoru

Kondor wielki (samica)


-------- PAPUA-NOWA GWINEA --------

Papua-Nowa Gwinea, to państwo leżące na wschód od Indonezji, przy Pacyfiku. Flaga tego państwa jest czarno-czerwona. Na czerwonym obszarze widnieje obrazek CUDOWRONKĘ ŻÓŁTĄ - rajskiego ptaka zamieszkującego Papuę. Razem z kolorem czerwonym symbolizuje uzyskanie niepodległości.

Flaga Papui - Nowej Gwinei

Cudowronka

6 komentarzy:

 1. Cudowronka jest piękna, a jej nazwa gatunkowa bardzo ciekawa:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nawet o tym nie wiedziałem:)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja się nigdy nad tym nie zastanawiałem. Ciekawe spostrzeżenia.
  Do flag można by dodać symbole narodowe np. nasz orzeł biały, tylko byłaby trudność z uznaniem jaki konkretnie gatunek jest na naszym godle, bo zdania na ten temat są cały czas podzielone.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O orłach będzie 3. część już za niedługo! :)

   Usuń
 4. Fantastyczne informacje a cudowronka i koronnik szary są przepiękne !

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz!

Copyright © 2014 Świat z mojej perspektywy , Blogger