10:22

Ptaki na flagach państw 1

Nie od dziś wiemy, że ptaki są nieodłącznym elementem wielu flag państw na całym świecie. Dzisiaj, chciałbym Wam pokazać najciekawsze flagi, na których umieszczone są ptaki.

1. UGANDA

Uganda, to niewielkie państwo położone w sercu Afryki. Flaga tego państwa jest czarno-żółto-czerwona. Na samym środku owej flagi w białym okręgu widnieje KORONNIK SZARY. Jest on symbolem Ugandy, ze względu na jego dostojność i szlachetność.

Flaga Ugandy
Koronnik Szary

 

2. EKWADOR

Ekwador, to państwo leżące na równiku w Ameryce Płd. Flaga tego państwa jest żółto-niebiesko-czerwona. Na fladze tej widnieje KONDOR WIELKI - jeden z największych ptaków, które umieją latać. Zamieszkuje on wysokogórskie tereny Andów. Występuje również w Ekwadorze. Ze względu na jego wielkość, został umieszczony na fladze.

Flaga Ekwadoru

Kondor wielki (samica) 

3. PAPUA - NOWA GWINEA

Papua - Nowa Gwinea, to państwo leżące na wschód od Indonezji, przy Pacyfiku. Flaga tego państwa jest czarno-czerwona. Na czerwonym obszarze widnieje obrazek CUDOWRONKĘ ŻÓŁTĄ - rajskiego ptaka zamieszkującego Papuę. Razem z kolorem czerwonym symbolizuje uzyskanie niepodległości.

Flaga Papui - Nowej Gwinei

Cudowronka

6 komentarzy:

 1. Cudowronka jest piękna, a jej nazwa gatunkowa bardzo ciekawa:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nawet o tym nie wiedziałem:)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja się nigdy nad tym nie zastanawiałem. Ciekawe spostrzeżenia.
  Do flag można by dodać symbole narodowe np. nasz orzeł biały, tylko byłaby trudność z uznaniem jaki konkretnie gatunek jest na naszym godle, bo zdania na ten temat są cały czas podzielone.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O orłach będzie 3. część już za niedługo! :)

   Usuń
 4. Fantastyczne informacje a cudowronka i koronnik szary są przepiękne !

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz!

Copyright © 2014 Świat z mojej perspektywy , Blogger