środa, 2 marca 2016

Ścieżki mówią nam, jak mamy żyć...

Witam!
Dzisiaj czas na moje sentymenty, ale w bardzo ważnej sprawie. Ścieżki mówią nam, jak mamy żyć... Czyż to stwierdzenie nie jest piękne? I jakie prawdziwe!
Wielu ludzi porównuje życie do drogi. Może być ona kręta, z wieloma zakrętami i przeszkodami, ale też może być prosta i łatwa do przejścia.
Ta pierwsza opcja zdarza się w dziewięćdziesięciu paru procentach. Osobiście nie znam żadnej osoby, dla której życie jest pasmem szczęścia, radości i beztroski. Niemal każdy ma jakieś problemy, zakręty życiowe i przykrości. Życie nie jest idealne i trzeba się z tym oswoić.
No: może ktoś znajdzie się, kto ma wyidealizowane życie, ale na pewno jest to osiągnięte przez oszustwa, kłamstwa itp.
Żyjąc normalnie, problemów nie można uniknąć. Po prostu nie można.

Po co to mówię? Głównie ku przestrodze. Tyle się teraz dzieje w świecie i musimy być odporni. Jeśli to czytasz, to zastanów się, jaka jest Twoja droga. Wielu powie: "Nie jest najgorzej!", "Jakoś leci!". Ale czy to prawda? Czy nie oszukujemy samych siebie? Zastanówcie się.

Przeglądam ostatnio zdjęcia ze styczniowych wypraw do lasu i znalazłem kilka zdjęć z drogą w tle. Od razu pomyślałem, że muszę napisać ten "apel", abyście byli świadomi. Świadomi tego, jaka jest rzeczywistość i o czym należy pamiętać!


Tak więc, zatrzymajcie się na chwilę i pomyślcie. Wyjdzie to Wam na dobre. :)

A na koniec przypominam: do 5 marca trwa głosowanie ws. wyboru zwycięzcy wyzwania urodzinowego. Galeria finalistek: na stronie przy pasku górnym lub TUTAJ.
Szczegóły w wyróżnionym poście, na pasku bocznym, po prawej stronie bloga. 

Pozdrawiam i do zobaczenia! :)


16 komentarzy:

 1. Różne są koleje losu człowieka i różne życiowe drogi. Żyjąc ciągle zmieniamy się. Zmieniają się przecież, szczególnie z wiekiem, nasze oczekiwania , ale jedno jest pewne ...trzeba żyć w zgodzie ze sobą i światem, a wtedy najbardziej kręta, kamienista czy błotnista droga będzie do przejścia :)
  Serdeczności :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tylko w zgodzie zesobą i będzie dobrze,ściskam anielka<3

  OdpowiedzUsuń
 3. Ścieżki różne, ważne aby się nie zgubić i nie pogubić ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie droga jest ważna, ale cel. Może być kręta i wyboista, ważne żeby trwać w dążeniu do celu. To nic, że czasem można złamać nogę, ważne żeby zawsze można przed lustrem spojrzeć sobie w oczy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szukajmy tylko pieknych dróg a jakie są to zależy również od nas samych serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Sciezki bywaja trudne i kręte od nas zależy którą pójdziemy. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Ech...kilka lat temu pokręciła się moja droga, serpentyny i coraz to wyższe wzniesienia utrudniały mi start na nowo! Od jakiegoś czasu jest lepiej ale nauczona wcześniejszymi doświadczeniami w każdy nowy życiowy zakręt, wchodzę z dużą dozą ostrożności, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Życie nie jest usłane różami i czasami trzeba przejść wiele krętych dróg by dojść do celu.Miłego dnia i słoneczka życzę.

  OdpowiedzUsuń
 9. nikt nie mówił, że będzie łatwo i pięknie, życie to nie bajka, ale trzeba dążyć do celu i pokonywać napotkane trudności

  OdpowiedzUsuń
 10. ciekawe jakie są moje drogi?pewnie takie na jakie zasłużyłam

  OdpowiedzUsuń
 11. U mnie wyrósł wysoki mur i nie umiem go przejść a po drodze leżą kłody,na rozstaju dróg mam wiele i nie wiem gdzie iść-niby wszystko ok ale tak nie jest......pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawy post, bardzo mądry i refleksyjny:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja wybrałam wspólną drogę z moim Ukochanym i oczywiście tak jak mówisz każda droga ma zakręty i przeszkody, dziury tak i nasza ma bo życie zawsze nam rzuca kłody pod nogi, jednakże cieszę się, że tą drogę idę z mym ukochanym bo w tej wędrówce dobrze mieć kogoś kto pomorze Ci się podnieść kiedy się potkniesz o przeszkodę, pomoże zwolnić na zakrętach i pomoże omijać dziury by w nie wpaść :) Cieszmy się z tego co mamy :) Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 14. Masz rację, życie nie jest łatwe i każdy nawet ten najbogatszy ma problemy. Pozdrawiam Cię serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz będzie dla mnie wskazówką, co mam robić, aby blog był jeszcze lepszy.
Bardzo Ci dziękuję za każdy pozostawiony komentarz! :)